Email: korylkevych.m@gmail.com

Офіційний сайт Михайла Корилкевича

  • Соціальна відповідальність бізнесу
  • Розвиток громад
  • Якісна підготовка управлінців
Острожецька ОТГ: стратегічне планування за допомогою нових інструментів

Острожецька ОТГ: стратегічне планування за допомогою нових інструментів

Громадські активісти та керівники Острожецької об’єднаної територіальної громади за сприяння благодійного фонду "Любіть Україну" розпочали розробку стратегічного плану громади. Але для розробки стратегії учасники використали інакші інструменти, ніж зазвичай.

Світлина від Natalia Bohdanets.

Інноваційний процес, відмінний від шаблонних заходів розробки стратегій, які донедавна практикували більшість органів місцевого самоврядування та їх консультанти, ми задіяли в Острожці (Млинівський район). Для організації стратегічного планування керівник проектів фонду "Любіть Україну" Олександр Лісовський та  керівник аналітично-консультаційного напрямку фонду Олександр Субот запропонували керівництву територіальної громади використати інструменти гри та кращий досвід лідерів бізнесу. Припускаю, учасники стратегічної сесії були дещо здивовані, що для процесу розробки стратегії можна успішно застосовувати, наприклад, гру "Світ Громад".

Світлина від Natalia Bohdanets.

"Світ громад" - це перша українська настільна кооперативна стратегія. Ігрова механіка максимально наближена до реального життя. Учасники мають усвідомлювати, що перемогти у грі можна лише кооперуючись. Саме через взаємодію можна досягти успіху і в створенні та впровадженні стратегії розвитку об'єднаної територіальної громади. Під час стратегічної сесії в Острожці учасники застосовували наявний досвід та отримували новий, зокрема, з розробки фінансових розрахунків, вміння контролювати використання спільних коштів громади, вміння швидко аналізувати нову інформацію тощо.

На думку експертів аналітично-консультаційного напрямку благодійного фонду "Любіть Україну", головна запорука успіху – це не методики чи інструменти, а суттєвий потенціал громади, енергійність і рішучість лідерів: голови територіальної громади та його команди. З огляду на ці показники Острожецька ОТГ має реальний шанс посісти місце в переліку найкращих громад України.

Світлина від Natalia Bohdanets.

У заході взяли участь: голова Острожецької сільської ради об’єднаної територіальної громади Тарас Гордійчук, заступник голови Острожецької сільської ради ОТГ Всеволод Пекарський, голова правління РОБФ "Любіть Україну" Михайло Корилкевич, виконуючі обов’язки старости Анатолій Троцюк і Тетяна Левицька, завідувач військового бюро Сергій Поліщук, керівник проектів фонду "Любіть Україну" Олександр Лісовський, керівник аналітично-консультаційного напрямку фонду Олександр Субот, фахівець з інтерв’ювання Леся Верхов’яд, член правління РОБФ "Любіть Україну" Олександр Гладунов. 

Наталя Богданець,

РОБФ "Любіть Україну"