Email: korylkevych.m@gmail.com

Офіційний сайт Михайла Корилкевича

  • Соціальна відповідальність бізнесу
  • Розвиток громад
  • Якісна підготовка управлінців

"Важко нести – шкода кидати": чому в Острожці заговорили про повторні вибори?

"Важко нести – шкода кидати": чому в Острожці заговорили про повторні вибори?

Станом на 13 січня 2017 року сільська виборча комісія Острожця подала до ЦВК офіційну інформацію про реєстрацію лише половини депутатів. І якби ситуація кардинально не змінилася до 18 січня, кандидати у депутати Острожецької сільради, які не зареєструвалися на цю дату, так би і не отримали депутатських посвідчень, а новообрана рада вважалася б неповноважною. Ця ситуація зацікавила журналістів ТРК "Дубно", які минулого понеділка, 16 січня, приїхали до Острожця з’ясувати, хто або що заважає процесу формування новообраної об’єднаної територіальної громади.

Як відомо мешканцям Млинівського району, 18 грудня 2016 року на перших виборах голови та депутатів Острожецької сільської ради об’єднаної територіальної громади (ОТГ) 30-річний Тарас Гордійчук з перевагою у 94 голоси обійшов Олега Пархомея, який протягом 18-ти років незмінно головував в Острожці.

Подейкують, що для самого Олега Пархомея, який є помічником народного депутата України Олександра Дехтярчука, поразка на виборах стала повною несподіванкою. Однак і програвати теж треба уміти. Про це, здається, геть забули політичні опоненти Тараса Гордійчука. Принаймні, на такі думки наштовхував подальший розвиток подій після виборів, які мали завершитись реєстрацією 22 депутатів сільради і її голови.

Станом на 13 січня 2017 року сільська виборча комісія Острожця подала до ЦВК офіційну інформацію про реєстрацію лише половини депутатів. І якби ситуація кардинально не змінилася до 18 січня, кандидати у депутати Острожецької сільради, які не зареєструвалися на цю дату, так і не отримали б депутатських посвідчень, а новообрана рада вважалася б неповноважною. Журналісти вирішили поспілкуватися з головою Острожецької сільської виборчої комісії (СВК) Лесею Дмитрук з цього приводу.

Перша стіна, на яку натрапили журналісти на Млинівщині, це замкнені двері кабінету завідуючої загального відділу Млинівської районної ради Світлани Король. Оскільки журналісти з’ясували, що саме в кабінеті завідуючої загального відділу райради знаходиться голова виборчої комісії Леся Дмитрук, то попросили пані Король відкрити кабінет, щоб поспілкуватися з пані Дмитрук. Завідуюча загального відділу категорично відмовилася відчиняти кабінет. Після того як журналісти звернулися до голови Млинівської районної ради Богдана Писака, через деякий час пані Леся все-таки вийшла та журналістам вдалося взяти в неї коментар, чому ж так довго комісія не може визначитися з передачею повноважень новообраним голові та депутатам Острожецької сільської ради.

Леся Дмитрук, голова Острожецької сільської виборчої комісії: "Все йде в рамках закону… У нас є 22 округи, і як тільки всі подадуть документи, ми зразу призначимо сесію… Тобто ніякого затягування немає…".

Дещо інакше бачить ситуацію, що склалася в Острожці, заступник голови Острожецької сільської виборчої комісії Лариса Гармай. Журналісти дізналися, що до ЦВК вона подала число зареєстрованих депутатів Острожецької сільради ОТГ – 11. Це лише 50% обранців, і ця цифра не дозволяє сільраді розпочати повноцінну роботу. Оскільки згідно з чинним законодавством, якщо дві третини депутатів (у випадку з Острожцем це 17 обранців) не зареєструються протягом 20-ти днів після офіційного оприлюднення результатів виборів – чинною залишається діяльність колишньої ради під керівництвом колишнього сільського голови. Пані Лариса говорить про те, що, швидше за все, колишній голова сільради Олег Пархомей з певних причин відмовляється співпрацювати з новим головою Тарасом Гордійчуком: "Мабуть, це пов’язано з тим, що не так злагоджено працює новообраний голова (Тарас Гордійчук – прим. ред.) з головою, який був (Олег Пархомей – прим. ред.), відповідно, рішення, вважаю, повинно бути обопільним…".


Найімовірніше, справа не лише в незлагодженості роботи. Як з’ясували журналісти, насправді заяви написали більше депутатів, ніж вказані одинадцять. Просто заяви ще трьох депутатів з незрозумілих причин "забули врахувати", а самі заяви знаходилися поза приміщенням сільської виборчої комісії. Журналістів зацікавило, чи це, випадково, не виконання вказівок колишнього голови сільради Олега Пархомея?

Коментар Олега Пархомея: "Вісімнадцять із половиною років – сільським головою, п’ять скликань… Як кажуть, важко нести - і шкода кидати…".

До слова, з моменту прибуття журналістів ТРК "Дубно" в Острожець пан Пархомей постійно консультувався про свої подальші дії з народним депутатом України Олександром Дехтярчуком по телефону. Швидше за все, якби у ситуацію в Острожці не втрутилися журналісти, результати виборів ОТГ були б наступні: вибір громади залишився би поза увагою, і чинною вважалася б сільрада в старому складі на чолі з Олегом Пархомеєм, помічником народного депутата Олександра Дехтярчука.

Як розповів журналістам телеканалу новообраний голова Острожецької сільської ради Тарас Гордійчук, він звертався до голови виборчкому Лесі Дмитрук ще 29 грудня 2016 року, в день офіційного оприлюднення результатів виборів, щодо можливості набуття ним повноважень голови та планував розпочати роботу сільради з 03 січня 2017 року. Адже під загрозою опинилося повноцінне функціонування територіальної громади: оскільки місцева рада не працювала протягом майже місяця, заручниками ситуації стали вчителі, лікарі, інші працівники бюджетної сфери, бо як не працює місцева рада – то нема фінансування.

Коментар голови Острожецької сільради ОТГ Тараса Гордійчука: "З головою Острожецької сільської виборчої комісії я зв’язався ще перед новим роком, в день оприлюднення (29 грудня 2016 – прим. ред.), просив, що давайте з 03 січня я приступлю до виконання обов’язків… Щоб я почав новий бюджетний рік… Бо, по-перше, від цього залежить зарплата освітян, зарплата медиків, діяльність місцевого самоврядування тих рад, які приєдналися… Хотів приступити чимшвидше, тому що громада – це чистий лист: потрібно створити структуру, прийняти бюджет, щоб вона могла повноцінно функціонувати... Вважаю, що така ситуація склалася, тому що є зацікавлені люди, які, образно кажучи, ставлять палиці в колеса".

Без перебільшення, завдяки тому що про загрозливу для острожецької громади ситуацію дізналися журналісти телеканалу "Дубно", її вдалося вирішити на користь об’єднаної територіальної громади. Того ж дня, 16 січня, всіх незареєстрованих новообраних депутатів нарешті було оповіщено про необхідність реєстрації, відбулося засідання виборчкому, в результаті якого станом на 16 січня було зареєстровано 17 депутатів, ще п’ятьом надали змогу зареєструватися до 18 січня включно. А 20 січня було проведено перше пленарне засідання першої сесії Острожецької сільської ради.

Дивіться сюжет ТРК "Дубно":