Email: korylkevych.m@gmail.com

Офіційний сайт Михайла Корилкевича

  • Соціальна відповідальність бізнесу
  • Розвиток громад
  • Якісна підготовка управлінців

На Волині весну зустрінуть 22 березня обрядовими дійствами

На Волині весну зустрінуть 22 березня обрядовими дійствами

На Волині весну зустрінуть 22 березня обрядовими дійствами

Мешканці сусідньої Волинської області 22 березня зустрічатимуть весну. У день весняного рівнодення волиняни відтворять давнє обрядодійство – "Весна іде – мир несе!". Захід відбудеться на базі експозиції просто неба "Козацький зимівник" Музею історії сільського господарства Волині. Музей знаходиться за 12 км від Луцька, в селищі Рокині.

У програмі: зустріч Весни, весняного бога Ярила, катання на конях, майстер-класи українських ремесел і козацьких бойових мистецтв, частування кулешем та ін. заходи. Початок об 11.00.

Весняне рівнодення вважається унікальним природним явищем. У цей час Сонце переходить у північну півкулю. У світла і темряви – рівноправ’я: по 12 годин, після чого день збільшуватиметься аж до 21 червня. Предки вважали, що саме 21-22 березня прокидається природа: набубнявіють бруньки на деревах, можна почути перший весняний грім…  Обрядові зустрічі весни були сповнені сакральним змістом: перемоги світла над темрявою, початку нового життя. Рівнодення ще називали святом Ярила – на честь бога Сонця, кохання та весняної родючості.

 

Джерело: ukr.media