Email: korylkevych.m@gmail.com

Офіційний сайт Михайла Корилкевича

  • Соціальна відповідальність бізнесу
  • Розвиток громад
  • Якісна підготовка управлінців

Щоб король не виявився голим

Щоб король не виявився голим

Щоб король не виявився голим

Розмови навколо зміщення очільника Дубенської районної державної адміністрації не вщухали у ЗМІ та соцмережах. 24 березня Президент України Петро Порошенко підписав указ про звільнення з посади Руслана Сивого. Серед "претендентів на папаху" на Дубенщині ще до прийняття президентського рішення фігурували різні імена. Найчастіше згадувався підприємець Віктор Яковчук та деякі інші.

Яковчука на сайтах вже охрестили як протеже нардепа Олександра Дехтярчука. Інші можливі претенденти: начальник управління Пенсійного фонду у м. Дубно та Дубенському районі Юрій Парфенюк, директор Мирогощанського аграрного коледжу Віктор Терновик, помічник народного депутата Петро Рухер...

Усі ці політичні перипетії не могли на зацікавити Громадську експертну раду Дубенщини, яку очолює Михайло Корилкевич. Як і у кожного пересічного мешканця нашого краю, в учасників ГЕРД з’явилися закономірні запитання: чому виникла необхідність у люстрації керівника РДА, хто прийде йому на зміну і чи принесе це користь громаді Дубенщини?

Для того, аби отримати відповіді на запитання, було вирішено застосувати схвалену на відкритому засіданні ГЕРД нову методику контролю влади, яку підтримали місцеві журналісти, депутати та громадські діячі. Суть методики у проведенні системного рейтингування політиків – нинішніх посадовців і тих, хто планує зайняти владні кабінети у майбутньому.

Варто нагадати, що методика оцінювання дуже проста. Це, як у школі – оцінка ставиться за дію. Відповів – отримуй 10 балів, не відповів або прогуляв – 0. І мета такого експертного оцінювання чітка і зрозуміла: заохочувати політиків до хороших дій і карати тим же рейтингом за погані. Водночас давати їм можливість виправитись – правильними діями.

За методикою ГЕРД, не може бути виставлена одна оцінка раз і назавжди. Тоді це буде не об’єктивно і не цікаво. Тому моніторинг політиків здійснюватиметься щомісяця, шляхом визначення їхнього рейтингу за 9 критеріями: професійність рішень, системність, прозорість, людяність, патріотизм, мужність, оцінка моральних якостей, відсутність конфлікту інтересів, відсутність корупційних дій.

Важливою деталлю рейтингування є скасування його сумарного результату у випадку прояву (на думку експерта) корупційних дій з боку того чи іншого політика.

Імена експертів секрету не становлять. Це – журналісти незалежних дубенських газет Ігор Маркулич та Святослав Добровольський, голова міської організації партії "Свобода" Віктор Єфімчук, громадський активіст Олександр Лісовський. До них можна долучитись й іншим за умови одностайного схвалення уже діючими експертами, обраними на відкритому публічному засіданні ГЕРД.

Нова методика оцінювання політиків на Дубенщині стартувала, і ми знайомимо читачів з підсумками рейтингування потенційних претендентів на посаду голови Дубенської РДА за лютий 2015 року. Результати експертного оцінювання виглядають таким чином (зауважимо, що експерти виставляли свої оцінки ще до звільнення Руслана Сивого з посади голови РДА):

Володимир Іщук – 4,22, Руслан Сивий – 3,91, Михайло Корилкевич – 3,47, Олександр Козак – 3,47, Богдан Файфура – 2,72, Юрій Парфенюк – 2,69, Петро Рухер – 2,59, Віктор Терновик – 2,41, Віктор Яковчук - 2,41. Ще раз зауважимо, що це результати лише за один місяць, і це лише початок моніторингу. Є шанс для політиків побачити оцінки і стати кращими. Динаміка рейтингів протягом 5-6 місяців виявить ефективного лідера.

До слова, рейтинги претендентів на посаду міського голови, за підсумками лютого 2015 року, такі:

Василь Антонюк – 3,95, Андрій Хижняк – 3,83, Ростислав Андрощук – 3,78, Богдан Галета – 3,43, Віктор Богомаз – 3,05, Богдан Файфура – 2,70, Володимир Омельчук – 2,58, Юрій Мацишин — 2,53, Леонід Дудко – 2,48, Микола Поліщук – 1,78.

"Громадська експертна ради Дубенщини продовжуватиме практику рейтингового оцінювання політиків, каже голова ради Михайло Корилкевич. Бо це, крім усього, ще й добрий стимул, сигнал для влади нинішньої та майбутньої стати кращою, працювати чесно і прозоро на користь громади!".

                                                                                               Роман Федорів         

(мартеріал вийшов у газеті "Скриня" (Дубно), від 26.03.2015)