Email: korylkevych.m@gmail.com

Офіційний сайт Михайла Корилкевича

  • Соціальна відповідальність бізнесу
  • Розвиток громад
  • Якісна підготовка управлінців

На карті Хмельниччини з’явилася "Молочна імперія"

На карті Хмельниччини з’явилася

На карті Хмельниччини з’явилася "Молочна імперія"

31 травня у с. Печеському Хмельницької області відбулося відкриття нової сімейної ферми "Молочна імперія". Малий родинний молочний бізнес в Україні став у тренді, не посперечаєшся. Чим же приваблює селян власна ферма і як її відкрити у своєму господарстві – читайте далі.

На фото: Фермер Валерій Волицький, генеральний директор групи компаній "Монстера" Максим Швець, фермерка Євгенія Волицька, менеджер з розвитку проекту "Створення сімейних молочних ферм" Сергій Чернієнко – усі в урочисто-піднесеному настрої :)

Сім’я Волицьких – молода і невеличка, але непосидюча й підприємлива: чоловік Валерій – 30 років, дружина Євгенія – 23 роки, та їхній дворічний син. Молоді Волицькі роботящі, адже утримують та обробляють 13 га землі.

Уже тривалий час Валерій та Євгенія займаються рослинництвом і тваринництвом. Живуть у невеликому селі Печеське, що у Красилівському районі, на Хмельниччині. Працюють у полі на тракторі, мають зернозбиральну техніку, вантажівку та інше необхідне для сільгоспробіт обладнання.

Рішення відкрити власну ферму Волицькі приймали виважено, і лише після того як побачили на власні очі, як організована й працює сімейна молочна ферма.

Подружжя Волицьких перейняло досвід у родини Никончуків з Рівненщини – на фермі "Відродження", що у с. Стара Мощаниця Здолбунівського району. Фермерка Наталія Никончук із властивими їй комунікабельністю та шармом розповіла групі майбутніх фермерів про власну ферму, про те, як вона відкрила її у 2017 році за сприяння рівненського бізнесу – компанії "Укрмілкінвест" і кластеру "Натуральне молоко". Про всі вагання і психологічні бар’єри, про підтримку родини, односельців та інших фермерів. І про можливості, які відкрилися для неї разом з фермерством.

Після екскурсії на ферму Никончуків Волицькі ухвалили спільне рішення: заснувати свою ферму на 20 корів – і втілили його, так само як і Никончуки – за допомогою "Укрмілкінвесту" й кластеру "Натуральне молоко".

Ферму назвали "Молочна імперія", адже вже незабаром планують створювати цілий кооператив. Зараз на фермі є 16 корів, з яких 13 – дійні. Молодь пишається своєю справою, прагне втілити власні амбіції і рекомендує чинити так само всім, хто хоче відкритися, але чомусь вагається.

Як відкрити свою молочну ферму? Алгоритм такий:

1) сім’я повинна виявити одностайне рішення відкрити свою молочну ферму. Тобто кожен член родини має підтримувати рішення про створення своєї ферми. Після цього родина звертається до команди кластеру "Натуральне молоко" та заповнює анкету. Таким чином родина стає кандидатом на відкриття ферми.

2) команда кластеру оцінює можливості кандидата: на співбесідах вивчає бажання, згуртованість та внутрішню мотивацію сім’ї, з’ясовує, чи є у родини приміщення під утримання корів, а чи хоча б земельна ділянка для будівництва потрібного корівника – це обов’язково. Наявність досвіду в утриманні корів, землі під корми або для випасу худоби не вимагається, але вітається.

3) у разі успішної оцінки експертами, родина стає учасником проекту і проходить етапи відкриття підприємства та документального оформлення інвестицій – з консультативною підтримкою фахівців кластеру.

До кого звертатися?

Сергій Чернієнко, менеджер з розвитку: 067 400 0338, smf.khmelnytskyi@gmail.com

Ірина Патик, координатор: 068 206 3396, smf.patyk.iryna@gmail.com

Тетяна Гапук, координатор: 063 204 4124, gtm@dubnoinvest.com

Загалом, кластер "Натуральне молоко" і компанія "Укрмілкінвест" допомогли відкритися на Хмельниччині вже шістьом фермам, разом з фермою Волицьких. Також за їх сприяння успішно працюють шість ферм у Рівненській області та одна – у Тернопільській.

Власна молочна ферма сьогодні в тренді серед селян. Як вони самі кажуть, це – не просто своя ферма і власна справа. Це – ще й робота задля розвитку громад.

На черзі – відкриття понад 20-ти ферм у вказаних областях. Отож – рухаємося далі.

Стежте за нашими новинами на сторінках соцмереж:

Facebook "Сімейних молочних ферм": https://www.facebook.com/simejni.molochni.fermy

Facebook фонду "Любіть Україну": https://www.facebook.com/loveukrainefund/

 

Автор: Наталя Богданець,

менеджерка проектів УАМ

natalabogdanets@gmail.com