Email: korylkevych.m@gmail.com

Офіційний сайт Михайла Корилкевича

  • Соціальна відповідальність бізнесу
  • Розвиток громад
  • Якісна підготовка управлінців

Сімейні ферми: як заробляти на молоці – у випуску "Бізнес-план" на Громадському

Сімейні ферми: як заробляти на молоці – у випуску

Сімейні ферми: як заробляти на молоці – у випуску "Бізнес-план" на Громадському

Під час дводенного відрядження у вересні 2017 року знімальна група "Громадського телебачення" побувала на двох фермах у Бродівському районі Львівської області, де було започатковано молочні сімейні ферми. Проект створення сімейних молочних ферм допоможе відродити українське село та заслуговує на поширення в Україні.

Так вважає сценарист програми "Бізнес-план" на "Громадському телебаченні" Антон Черничко:

"Дізнавшись про те, що є Михайло Корилкевич та його модель сімейних ферм, нам стало дуже цікаво. Нам здалося це дуже сучасним та актуальним. Україна – сільськогосподарська країна. І цей новий концепт ферми нас зацікавив. Наша ціль – прибрати деякі міфи, розвінчати їх, щоб люди займалися бізнесом. Показати, що в Україні можна і потрібно чесно та відкрито це робити. А на цьому прикладі – взагалі, круто, що є Канадський парламент, який настільки інтегрувався сюди, виділяє гроші та ділиться знаннями...".

Так, у Рівненській області проект розвитку сімейних молочних ферм впроваджує Михайло Корилкевич, голова правління Рівненського обласного благодійного фонду "Любіть Україну", засновник кластеру "Натуральне молоко".

Нещодавно, у листопаді 2017 року, відбулося урочисте відкриття першої сімейної молочної ферми в області – "Відродження" у с. Стара Мощаниця Здолбунівського району.

Михайло Корилкевич поставив перед собою та однодумцями завдання зробити краще, ніж це робить Львівська область, уникаючи проблем, з якими зіткнулися фермери на Львівщині. У планах – створити і розвивати таку модель, коли сім’ю підтримують бізнес, держава, банк і міжнародні організації.

За словами Михайла Корилкевича, у 2018 році у Рівненській області заплановано відкриття 20-ти сімейних молочних ферм за допомогою сімей, які погодяться розвивати сільське господарство в області:

"Проблема в тому, що тримають корів переважно старші люди, молодше покоління не хоче займатися коровами. І поступово молоко з сіл зникає, як і самі села. Ми забезпечуємо родину всім необхідним для того, щоб вона могла працювати. Якщо немає корів, ми даємо тварин у лізинг, даємо або докуповуємо обладнання, немає кормів – купуємо корми. Основна умова – здавати молоко в кооператив. Частина коштів надається безповоротно, частина – як пільговий кредит. Отже, головне, щоб було бажання... Термін окупності чотири роки, загальна вартість залежить від того, що має фермер. Переважно це 200-300 тисяч гривень".

Пропонуємо переглянути випуск програми "Бізнес-план", присвяченій діяльності в Україні сімейних ферм. На прикладі коров’ячої та козячої ферм було продемонстровано роботу сімейного молочного підприємства, презентовано фінансову складову діяльності ферм – для того щоб кожен, хто цікавиться темою, зміг зробити висновки про вигоду від підприємства.

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=547&v=UU5GUs5a3_w

 

Наталя Богданець,

за матеріалами ТРК "Дубно" та "Громадського телебачення"