Email: korylkevych.m@gmail.com

Офіційний сайт Михайла Корилкевича

  • Соціальна відповідальність бізнесу
  • Розвиток громад
  • Якісна підготовка управлінців

Сімейні молочні ферми: бенчмарк Здолбунівського району

Сімейні молочні ферми: бенчмарк Здолбунівського району

Сімейні молочні ферми: бенчмарк Здолбунівського району

У Здолбунівській райдержадміністрації відбувся круглий стіл "Модель сталого розвитку сімейних молочних ферм. Бенчмарк Здолбунівського району". Ініціював проведення цього заходу президент Української кооперативної федерації Михайло Корилкевич.

В обговоренні перспективи створення сімейних молочних ферм і результатів їхньої роботи взяли участь представники Рівненської, Хмельницької, Волинської облдержадміністрацій, фахівці з розвитку аграрних ринків, представники молокопереробних підприємств, власники сімейних молочних ферм і охочі їх відкрити.

Сюжет ТРК "Дубно":

Голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук:

"Завдяки родючості ґрунтів у районі ми маємо хороші врожаї, а от з тваринництвом ситуація є не настільки позитивною. Тому хотілося б, щоб цей захід був одним з тих кроків, які змінять цю ситуацію. Здолбунівщина – перший район в області, у якому свого часу було розроблено та затверджено Програму розвитку тваринництва. Уже декілька років домогосподарства, які утримують трьох і більше корів, отримують кошти. Нехай вони й невеликі, але це чіткий месседж про те, що районна влада розуміє проблеми тих, хто займається розведенням ВРХ, і готова здійснювати конкретні кроки для їх підтримки".

Учасники заходу дискутували про майбутнє сімейних молочних ферм в Україні, про стратегічні цілі їх розвитку та перспективи. А також – про практичні заходи, які може здійснити влада для підтримки розвитку екосистеми сімейних молочних ферм, про участь молокозаводів в екосистемі, а також про перешкоди, які потрібно подолати сім’ям, щоб розпочати власну справу у молочному тваринництві.

Голова правління Міжнародного благодійного фонду "Добробут громад" Віктор Терес поділився досвідом фонду з розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК), їх об’єднань, а також з підтримки створення життєздатних сімейних ферм, об’єднаних у СОК, і окремо відзначив винятковість сімейних ферм у забезпеченні сталого розвитку сільських громад.

У ході масштабної зустрічі було підписано Меморандум щодо співпраці між ТзОВ "Укрмілкінвест" та Міжнародним благодійним фондом "Добробут громад" у пошуку фінансових партнерів на міжнародному й українському ринках; домовлено про формування пропозицій до залучення державних програм для розвитку СМФ за підписом учасників СМФ, Департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА та управління промисловості, інфраструктури та агропромислового розвитку Здолбунівської РДА.

Також було досягнуто домовленості щодо практичного кейсу разом з Департаментом агропромислового розвитку Рівненської ОДА з перевірки процедури реєстрації декларації про створення сімейного фермерського господарства у Державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Ініціатори заходу анонсували також дві потужні події, які відбудуться 2019 року, а саме: запуск гри-симулятора "Світ сімейних молочних ферм" та унікальний триденний тренінг з метою розробки спільних пріоритетів для стейкхолдерів, які впливають на розвиток сімейних молочних ферм в Україні.

Після теоретичної частини учасники круглого столу побували на полі ПСП "Україна", де ознайомилися з роботою сучасної техніки для заготівлі кормів.

Інформаційний відділ фонду "Любіть Україну"