Email: korylkevych.m@gmail.com

Офіційний сайт Михайла Корилкевича

  • Соціальна відповідальність бізнесу
  • Розвиток громад
  • Якісна підготовка управлінців

Піст – це очищення насамперед духу, а вже потім – полегшення для тіла

Піст – це очищення насамперед духу, а вже потім – полегшення для тіла

Піст – це очищення насамперед духу, а вже потім – полегшення для тіла

Йоанн Золотоустий сказав про духовну сутність посту: "Ті, кому довелося випробувати це на ділі, стверджують, що він пом'якшує норов, вгамовує гнів, стримує поривання серця, бадьорить розум, дістає спокій для душі, полегшує тіло, усуває нестриманість…". І на мою думку, піст – це очищення насамперед духу, а вже потім – полегшення для тіла.

До того моменту, коли багато років тому почав займатися за системою карпатського горця Володимира Вуксти-Голтіса "Зцілюючий імпульс", я майже нічого не знав про те, які можливості людського організму – фізичні й духовні – можуть розкривати обмеження, поєднувані з фізичними вправами. Я ознайомився з інструментом, який дозволяє розкрити глибинні потенціали сили й витривалості і звичайних людей, і професійних спортсменів.

Система "Зцілюючий імпульс" передбачає голодування кожного місяця (очищення тіла) та фізичні вправи (загартування тіла й духу). Вже багато років практикую цю систему – і задоволений результатом. Порекомендував заняття "Зцілюючим імпульсом" і своїм рідним – вони теж із задоволенням займаються оздоровленням разом зі мною.

Повертаючись до теми посту, який теж стосується певних обмежень, то і церква, і медики сходяться на тому, що кожна людина має свою власну міру стримування, яку може визначити лише вона сама. Проте таке обмеження є необхідним для її здоров’я.

У 2017 році Великий піст у церков східного обряду розпочався 27 лютого, і триватиме до 15 квітня включно. До слова, у 2017 році і православний і католицький Великдень припадає на 16 квітня.

Великий піст вважається найважливішим і найдавнішим з усіх багатоденних постів, є часом духовної підготовки, періодом очищення та відновлення, часом роздумів, молитви та прощення. Цей період є своєрідним нагадуванням людству про сорокаденний піст Христа в пустелі. Тож найважливішою його метою залишається покаяння, відпущення гріхів і причастя перед Великоднем.

Кожному, хто дотримується посту, вважаю, потрібно зберігати, чи краще сказати, оберігати це особисте таїнство. Також варто пам’ятати, що корисна розвантажувальна терапія – це лише фізіологічна умова духовного очищення, до яких треба ретельно готуватися.

Фото: разом з Голтісом під час семінару учасників системи "Зцілюючий імпульс", Карпати, 2014